Milan janë të vendosur të luftojnë me Interin për nënshkrimin e yllit të Bayern Munich këtë verë, thuhet në një raport.Sipas Tuttosport, të dy klubet e Milanos kanë kontaktuar tashmë Bayern-in duke kërkuar të nënshkruajn me Arturo Vidal në fund të sezonit.Ish-mesfushori i Juventusit ka një kontratë që skadon në qershor 2019, dhe është raportuar se Vidal mund të kthehet në Serie A. Bayern duket se nuk do të lëvizë për ta për këtë punë.
Vidal në sezonin e ardhshëm mund ti duhej që të luftojë për minutazh, pasi kampionët e Bundesligës njoftuan kohëve të fundit ardhjen e Leon Goretzka në verë.Tuttosport beson se Vidal dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve, dhe ka të ngjarë të bashkohet me cilëndo anë milaneze që kualifikohet.

#Tuttosport #acmnews

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here