Sonte, Milani do të vizitojë Romën për ndeshjen e 26-të të Serie A 2017/2018. Kuqezinjtë nuk kanë fituar në kampionat kundër Romës që nga 29 tetori 2011, kur atëherë Milan patë triumfuar 3-2 falë dy golave ​​të Ibrahimovic dhe një nga Nesta. Në pesë ndeshjet tjera që Milan i ka zhvilluar në Romë, ka bërë tre humbje dhe dy barazime.

 

Formacionet ishin kështu [Serie A: ROMA 2-3 MILAN –  29 tetor 2011] :

ROMA: Stekelenburg, Cassetti, Burdisso, Juan (25’st Heinze), Josè Angel, Gago (18’st Lamela), De Rossi, Pizarro, Pjanic, Borini (39′ Bojan), Osvaldo. Trajneri: Luis Enrique.

MILAN: Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta, Aquilani, Van Bommel, Nocerino (43’st Ambrosini), Boateng (20’st Emanuelson), Robinho (24’st Cassano), Ibrahimovic. Trajneri: Allegri.

Golat:

17′ Ibrahimovic (Milan),

28′ Burdisso (Roma),

30′ Nesta (Milan),

33′  Ibrahimovic (Milan),

43′  Bojan (Roma).

#acmnews

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here