Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Lazios dhe Milanit. Një ndeshje shumë tension, shumë sulmuese dhe me shumë gabime në mbrojtje. Milan në fillim të ndeshjes rrezikoi shumë me gabime të shpeshta në mbrojtje por pastaj njejtë vazhdoi edhe Lazio, vetëm se asnjëra nuk e shfrytëzoi këtë për të shënuar.

Lojtari më i mirë deri tani, është Donnarumma padyshim!

Dobësi duket të jetë krahu i majt ku mbrohet nga Rodriguez, pasi në atë krahë sulmon shumë Lazio dhe aty gjendet lojtari më i mirë i Lazios, sulmuesi Ciro Immobile.

Në minutën 37′, Kessie është ndëshkuar me të verdh pasi goditi topin përtokë në shenjë proteste, për këtë edhe rrezikon ndëshkimin me të kuq dhe duhet patur shumë kujdes!

Rezultati 0-0 i dërgon ekipet ne Extra Time dhe drejt penalltive nëse nuk ka fare gola. Sidoqoft duket që kjo ndeshje do të sjell gola..

Foto nga ndeshja:

LINKAT PER NDESHJEN Lazio-Milan:

  1. Rai 1 HD: https://www.firstonetv.net/sempremilan.php?q=hq&tkn=3cd1ee18eba9b90766bd5bb6ebef4adc&tm=1519865724
  2. SuperSportAlbania (SS2) – http://www.atdhe.al/ssport2.html
  3. SmartPhone: http://manyou.web.tv/
  4. http://cdn.livetvcdn.net/export/webplayer.iframe.php?t=alieztv&c=61327&eid=627272&lid=883022&lang=en&m
  5. Mobile: https://mobile.twitter.com/am5live5/status/968933677873983489?s=21
  6. http://www.livehd2.com/2018/02/bien3.html

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here