Mbrojtësi i Milanit, Leonardo Bonucci u intervistua pasi skuadra u mposht 3-1 në Arsenal..

Rossonerët nuk arritën të avanconin për fazën tjetër, por Bonucci ishte optimist më pas:

“Askush nuk mund të na akuzojë për mosbesim, gjysma e parë e këmbës (ndeshja e parë) në shtëpi është një keqardhje. Sonte, po të kishim bërë më shumë në disa mundësi do të flisnim për një ndeshje tjetër. Por është pjesë e procesit të rritjes, ne duhet të luajmë ndeshje si kjo”.

Dënimi? “Ekzistojnë momente që peshojnë rëndë, por nuk mund të përqendrohemi tek ato. Por është shumë e keqe, ne do të kishim mbetur në një pozicion për të avancuar dhe kemi luajtur për të deri në fund.”

Liga e Kampioneve? “Tifozët që udhëtuan për në Londër treguan entuziazëm të madh. Ata do të kthehen me ne të dielën në San Siro, dhe ne duhet të vazhdojmë të ecim përpara. Une kam besim.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here