Buzëqesh Simone Inzaghi, sigurisht që nuk ndodh e njejta me Gattuson. Shkruan e përditshmja “Il Giornale”. Sipas Il Giornale e cila ne kete menyrë analizoi shortin e djeshëm të Europa Leagues, në këtë rast për dy klubet e vetme Italiane në garë : Milan e Lazio.
Një e teta e finales e komplikuar po jo e pamundur e Lazios kundër Dinamos së Kievës bën që S.Inzaghi të buzëqeshë me fatin e tyre , përderisa Milani i Gennaro Gattusos do të përballet me Arsenalin në një sfidë shume më të vështire edhe pse Il Giornale nuk mohon faktin që Milani po kalon një forme te mire dhe se Arsenal me mungesat e dy supersulmuesve që ka në skuadër do ta ketë më të vēshtire te sulmojë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here