Hakan Calhanoglu është lojtari më i fundit i Milanit që ka lavdëruar trajnerin Gennaro Gattuso. Turki u bashkua me Milanin nga Bayer Leverkusen në verë dhe u mundua të përshtatet në Serie A nën udheheqjen e Vincenzo Montella-s, por ai ka gjetur formë që kur Gattuso mori kryesimin.

“Gattuso më ndryshoi. Ai më flet aq shumë dhe më thotë të luaj pa presion në mendjen time. Ai është një trajner i madh dhe ka ndryshuar mentalitetin e klubit”.

Për fitoren ndaj Lazios: “Pas fitores ndaj Romës këtu të dielën, ishte e vështirë të luajm edhe 120 minuta. Të dyja ekipet luajtëm mirë dhe kur është fjala për penaltit, çdo gjë mund të ndodhë.”

#acmnews

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here