Home Team

Team

Match Report : Milan 1×1 Sassuolo

Donnarumma-had an okay game with a few scary moments, goal was well taken by politano but Gigi could have done a bit better Rodriguez-somewhat reliable, and tried to get forward often, but at times looks awkward when in possession, distribution...

I giocatori del Milan parlano di Gattuso

Gennaro Ivan Gattuso, detto Rino, è conosciuto per essere un motivatore ed un trascinatore, ma abbiamo recentemente scoperto che ha molte più qualità di quanto già non si pensasse. Abbiamo raccolto alcune tra le frasi più belle dette dai giocatori...

Milan’s players about Gattuso

Gattuso is known as motivator but he is able to do much more, some Milan players talked about Il Generale Gattuso, read here what they said: Leonardo Bonucci: “I’ve never met a coach able to give me so much energy,...

LIVE: Intervista e Gattusos pas fitores 2-0 ndaj Romës..

Ndikimi i Genaro Gattusos po vazhdon, tani ai me Milanin mundi edhe Romakët në Olimpico për herë të parë që nga viti 2011. Fitorja 2-0 e mban Milanin në  garë për vendin e katërt, pozitë që dërgon ne Champions...

Roma 0-2 Milan – Notat e lojtarëve

Në ndeshjen e sontme të cilën Milan fitoi këto janë notat e lojtarëve sipas WhoScored: Milan: Donnarumma 7.2 Bonucci 7.2 Romagnoli 7.8 Rodriguez 7.8 Calabria 8.6 (lojtari ndeshjes) Biglia 6.8 Kessie 6.7 Bonaventura 6.7 Calhanoglu 6.9 Suso 8.0 Cutrone 7.3 Për më shumë shiko foton.. #acmnews

Roma-Milan: Formacionet e mundshme..

Sonte zhvillohet derbi i javës në Serie A, ku Roma do të pret në stadiumin e saj ekipin rossoner. Disa orë para ndeshjes këto mendohet që do të jetë formacionet e të dy ekipeve.. #ForzaMilan #acmnews

Milan – Ludogorets, Çfarë do të ndodhë sonte?

Milan sot (22.02.2018) luan ndeshjen e dytë të raundit të 32-të të Europa League, ndeshja fillon në ora 21:05. Rossonerët vijn nga një fitore e madhe 3-0 në ndeshjen e parë në Bullgari. Patrick Cutrone, Ricardo Rodriguez (pen.) dhe...

GATTUSO: “KY CLUB ËSHTË NJË MAKINË PERFEKTE”

Rino Gattuso dhe Ricardo Rodriguez i’u drejtuan mediave përpara ndeshjes së kthimit në Europa League ME KËMBË NË TOKË "Ne do të punojmë në aspektet teknike dhe taktike të ndeshjes sot. Shqetësimi im më i madh është se ne i nënvlerësojmë...

Berlusconi: Shitja e Milanit e rregullt, u largova pasi vështirë të rivalizosh me sheikë

Ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka folur edhe një herë për shitjen e klubit te pronarët e rinj kinez. Ai ka thënë se gjithçka ka qenë e rregullt në shitjen e klubit që ishte pronë e tij për shumë vite. “Shitja...

Milan vs Sampdoria Preview + Streams

Hello everybody, I’m Bjork Rajta and I’m here once again for the preview of our match. AC Milan will face Sampdoria in a battle for the sixth position. The Rossoneri have not lost a match in the last six game...

MOST COMMENTED

Katër lojtar rossoner rrezikojn nga kartonat e verdhë..

Katër lojtarët e Milanit të cilët rrezikojnë pezullimin në finalen (eventuale) të Coppa Italia-s nga kartonat e verdhë janë: Biglia, Borini, Cutrone dhe Locatelli. Lazio vs....

Willian To AC Milan?

HOT NEWS