Home News Transfer Market

Transfer Market

Intervista e Kessie pas ndeshjes

Franck Kessie ka lavdëruar efikasitetin e Milanit, pasi ata bënë që të gjitha shanset e tyre të konvertohen në fitoren 2-0 në Romë. Kjo është intervista e Kessie: "Në ndeshjen e parë nuk kemi luajtur keq, por në fund kemi...

Raiola: “Donnarumma bëri zgjedhjen e tij, ai dëshiroi të qëndroj”

Mino Raiola sot foli si agjent i Donnarumma-s, ai për Rai tha: "Donnarumma bëri zgjedhjen e tij e ajo është që të qëndrojë në Milan dhe unë e respektoj atë. Megjithatë, nëse do të ma kërkonte largimin, do të punoja...

Tuttosport: “Milan në bisedime për yllin e Bayern Munich, Arturo Vidal”

Milan janë të vendosur të luftojnë me Interin për nënshkrimin e yllit të Bayern Munich këtë verë, thuhet në një raport.Sipas Tuttosport, të dy klubet e Milanos kanë kontaktuar tashmë Bayern-in duke kërkuar të nënshkruajn me Arturo Vidal në...

GDS :”Rikthimi i mundshëm i Super Marios” ?

Sipas Gazzetta dello Sport, Mario Balotelli ka gjasa të kthehet në Itali për sezonin e ardhshëm, ai është në dispozicion si një transfer i lirë. Me shumë gjasë dhe dëshirë Mario menjëherë do të thoshte 'PO' por ekipi Milanit...

Milan wishing a Torino player for next season

The Torino player Daniele Baselli could be in the rossoneri’s agenda for next summer. Despite the fact that the goal of getting into the Champions League seems almost impossible, and with many doubts about the future due to UEFA’s investigation,...

Ignazio Abate drejt largimit..

Ignazio Abate mund të largohet nga Milano gjatë verës.Kontrata e tij skadon në qershor 2019 dhe aktualisht nuk ka bisedime për rinovim. Agjent i mbrojtësit është Mino Raiola. Burimi lajmit: cmdotcom #acmnews

Willian To AC Milan?

In recent days, Chelsea star Willian has been linked to moves away from Stamford Bridge. The Daily Star claims that Chelsea might be looking to offload the Brazilian to make way for PSG star Lucas Moura. They also claim that Milan...

Milan Pursuing French Star!

Frenchman Nabil Fekir is being pursued by many top football clubs, including Milan and Arsenal. According to Football 365, Milan is willing to buy the Lyon star and include him in next seasons plans. The 24-year-old is having a splendid season...

AC Milan Potential January Activity.

It is nearly time for the January transfer window, and AC Milan needs to bring in and get rid of a few players to hopefully bring them form. It is clear that AC Milan has a problem with their strikers....

Milan Show Interest In Juventus Player!

AC Milan has shown their interest in Juventus midfielder Kwadwo Asamoah, according to Sports Illustrated. The Ghanian is set to move to Inter on a free transfer this summer, having already bought a house in Milan. The Rossoneri are considering hijacking the bid...

LATEST NEWS

MUST READ