Home News Page 3

News

Formacionet e mundshme Lazio vs. Milan: Cutrone pushon?

Formacionet e mundshme për ndeshjen që zhvillohet sonte ndermjet Lazio-s dhe Milan-it sipas Gazzetta dello Sport duket kështu: Ndeshja e dytë e gjysmëfinales së Kupës së Italisë fillon sonte në ora 20:45. #ForzaMilan #TimCup #acmnews

Intervista e Kessie pas ndeshjes

Franck Kessie ka lavdëruar efikasitetin e Milanit, pasi ata bënë që të gjitha shanset e tyre të konvertohen në fitoren 2-0 në Romë. Kjo është intervista e Kessie: "Në ndeshjen e parë nuk kemi luajtur keq, por në fund kemi...

Intervista e Calabria-s pas ndeshjes

21 vjeçari shënoi golin e parë profesional të karrierës së tij dhe e bëri atë me shumë stil.. ndaj Romës. Kjo është intervista që dha Calabria pas ndeshjes: "Bashkëlojtarët e mi më përshëndetën në fund të lojës. Unë do të duhet...

LIVE: Intervista e Gattusos pas fitores 2-0 ndaj Romës..

Ndikimi i Genaro Gattusos po vazhdon, tani ai me Milanin mundi edhe Romakët në Olimpico për herë të parë që nga viti 2011. Fitorja 2-0 e mban Milanin në  garë për vendin e katërt, pozitë që dërgon ne Champions...

Roma 0-2 Milan – Notat e lojtarëve

Në ndeshjen e sontme të cilën Milan fitoi këto janë notat e lojtarëve sipas WhoScored: Milan: Donnarumma 7.2 Bonucci 7.2 Romagnoli 7.8 Rodriguez 7.8 Calabria 8.6 (lojtari ndeshjes) Biglia 6.8 Kessie 6.7 Bonaventura 6.7 Calhanoglu 6.9 Suso 8.0 Cutrone 7.3 Për më shumë shiko foton.. #acmnews

A Shock Interest in Premier League Midfielder

Milan looking to reinforce the midfield as the transfer of Ki looks possible. According to a report from Corriere dello Sport, Mirabelli interested with Ki Sung Yueng as the player’s playing style might fit with Gattuso’s plan. The captain of...

Il Giornale: “Inzaghi buzëqesh, GIattuso JO!”

Buzëqesh Simone Inzaghi, sigurisht që nuk ndodh e njejta me Gattuson. Shkruan e përditshmja “Il Giornale”. Sipas Il Giornale e cila ne kete menyrë analizoi shortin e djeshëm të Europa Leagues, në këtë rast për dy klubet e vetme Italiane...

D for Donnarumma, D for Decisions

The peace with the fans after controversy and banners, the newfound serenity in the field, the sense of belonging to the shirt at the best moment of the team, coincided with the climb in Italy and Europe: all this...

Kalinic Wanted By 2 German Giants!

Nikola Kalinic is on the radar of many clubs. 2 of those clubs who are very interested are Frankfurt and Schalke. Kalinic is in Milan on loan with an option to buy from rivals Fiorentina. He used to be the...

Milan – Ludogorets, Çfarë do të ndodhë sonte?

Milan sot (22.02.2018) luan ndeshjen e dytë të raundit të 32-të të Europa League, ndeshja fillon në ora 21:05. Rossonerët vijn nga një fitore e madhe 3-0 në ndeshjen e parë në Bullgari. Patrick Cutrone, Ricardo Rodriguez (pen.) dhe...

LATEST NEWS

MUST READ