Interviews

Intervista e Romagnolit pas ndeshjes..

Në fund të ndeshjes, Alessio Romagnoli u ndal për të dhënë një deklarat për Rai Sport:"Ndeshje e bukur, luftuam, patëm mundësi për të shënuar shumë. Jemi të lumtur, e merituam. Kështu është futbolli. Ishte e rëndësishme të mos pësonim...

Intervista e Gattusos pas ndeshjes

Në fund të ndeshjes Lazio-Milan, trajneri i Milanit, Rino Gattuso foli për mikrofonat e Rai Sport, ja fjalët e tij:   Për ndeshjen: "Lazio është një skuadër që ka pranuar katër ose pesë gola në shtëpi, një nga skuadrat që shënoi...

Intervista e Kessie pas ndeshjes

Franck Kessie ka lavdëruar efikasitetin e Milanit, pasi ata bënë që të gjitha shanset e tyre të konvertohen në fitoren 2-0 në Romë. Kjo është intervista e Kessie: "Në ndeshjen e parë nuk kemi luajtur keq, por në fund kemi...

Intervista e Calabria-s pas ndeshjes

21 vjeçari shënoi golin e parë profesional të karrierës së tij dhe e bëri atë me shumë stil.. ndaj Romës. Kjo është intervista që dha Calabria pas ndeshjes: "Bashkëlojtarët e mi më përshëndetën në fund të lojës. Unë do të duhet...

LIVE: Intervista e Gattusos pas fitores 2-0 ndaj Romës..

Ndikimi i Genaro Gattusos po vazhdon, tani ai me Milanin mundi edhe Romakët në Olimpico për herë të parë që nga viti 2011. Fitorja 2-0 e mban Milanin në  garë për vendin e katërt, pozitë që dërgon ne Champions...

GATTUSO: “KY CLUB ËSHTË NJË MAKINË PERFEKTE”

Rino Gattuso dhe Ricardo Rodriguez i’u drejtuan mediave përpara ndeshjes së kthimit në Europa League ME KËMBË NË TOKË "Ne do të punojmë në aspektet teknike dhe taktike të ndeshjes sot. Shqetësimi im më i madh është se ne i nënvlerësojmë...

Gattuso and Rodriguez Interview!

Coach Gennaro Gattuso and Ricardo Rodriguez spoke their thoughts in the interview ahead of Thursday’s Europa League clash against Bulgarian side Ludogorets. This is what Gattuso had to say: FEET ON THE GROUND “We will work on the technical and tactical aspects...

Yonghong Li Responds!

Milan owner Yonghong Li has responded to recent claims about his bankruptcy. This is what he had to say: “Happy Chinese new year to you all! I spent this traditional festivity at home with my family. I have seen that...

Gattuso: “I hope he [Cutrone] finds a beautiful girlfriend so he can rest and...

Coach Gennaro Gattuso has been interviewed ahead of Milan’s Sunday fixture at home to Sampdoria. This is what he had to say: “We are taking it easy on Cutrone. He must not get distracted by the fact that he is...

Kessie: “What’s special about Milan?”

Kessi was recently interviewed and talked about his interests and life in Milan. The midfielder had a lot to share with the public. “If I feel tired at the moment? Yes, I feel a bit of exhaustion, but fatigue does...

LATEST NEWS

MUST READ