Home Forza Milan

Forza Milan

Intervista e Kessie pas ndeshjes

Franck Kessie ka lavdëruar efikasitetin e Milanit, pasi ata bënë që të gjitha shanset e tyre të konvertohen në fitoren 2-0 në Romë. Kjo është intervista e Kessie: "Në ndeshjen e parë nuk kemi luajtur keq, por në fund kemi...

Lazio-Milan (pen. 4-5): Notat e lojtarëve

Milan kualifikohet per ne finalen e Coppa Italia, duke mposhtur ne penalti (4-5) Lazion. Notat e lojatreve sipas WhoScored ishin keto: Donnarumma: 8.4 (Lojtari ndeshjes) Bonucci: 8.1 Romagnoli: 7.4 Calabria: 8.3 Rodriguez: 6.6 Bonaventura: 8.0 Biglia: 7.9 Suso: 8.0 Kessie: 6.9 Montolivo: 6.1 Hakan: 7.8 Cutrone: 5.9 Kalinic: 6.0 Borini: 6.6 #WhoScored #acmnews

Intervista e Calabria-s pas ndeshjes

21 vjeçari shënoi golin e parë profesional të karrierës së tij dhe e bëri atë me shumë stil.. ndaj Romës. Kjo është intervista që dha Calabria pas ndeshjes: "Bashkëlojtarët e mi më përshëndetën në fund të lojës. Unë do të duhet...

Te dyja ekipet fitojn nga 45%, finalja luhet më..

Milan-Juventus do te luhet me 9 maj 2018. Te dyja ekipet finaliste do te marrin nga 45% te fitimeve nga te drejtat televizive, kurse 10% do marr organizatoret e TIM Cup. Kjo i bie qe Milan do te marr...

Katër lojtar rossoner rrezikojn nga kartonat e verdhë..

Katër lojtarët e Milanit të cilët rrezikojnë pezullimin në finalen (eventuale) të Coppa Italia-s nga kartonat e verdhë janë: Biglia, Borini, Cutrone dhe Locatelli. Lazio vs. Milan ballafaqohen sot në ora 20:45 në Olimpico të Romës në ndeshjen e dytë të...

Roma-Milan: Formacionet e mundshme..

Sonte zhvillohet derbi i javës në Serie A, ku Roma do të pret në stadiumin e saj ekipin rossoner. Disa orë para ndeshjes këto mendohet që do të jetë formacionet e të dy ekipeve.. #ForzaMilan #acmnews

Formacionet e mundshme Lazio vs. Milan: Cutrone pushon?

Formacionet e mundshme për ndeshjen që zhvillohet sonte ndermjet Lazio-s dhe Milan-it sipas Gazzetta dello Sport duket kështu: Ndeshja e dytë e gjysmëfinales së Kupës së Italisë fillon sonte në ora 20:45. #ForzaMilan #TimCup #acmnews

Formacioni i mundshëm kundër Romës: Cutrone para Kalinic..

Cutrone aktualisht është favorit ndaj Kalinic për të filluar kundër Romakëve në formacionin startues. XI e mundshme e trajnerit të Milanit sipas Sky Sports është ky formacion: Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodríguez; Kessie, Biglia, Bonaventra; Suso, Cutrone , Çalhanoglu Tek Milani nuk ka donjë të...

Milan vs. Lazio (WhoScored): Statistikat, koeficientët..

Sipas WhoScored gjasat në % për fituesin e ndeshjes Lazio vs. Milan: Fiton Lazio: 25% Barazim: 50% Fiton Milani: 25% - Siq e dijm një barazim eventual me gola, dërgon Milanin në finalen e Coppa Italia. Sipas WhoScored gjasat në % për...

Ndeshja e fundit kur Milani fitoi kundër Romës si musafir..

Sonte, Milani do të vizitojë Romën për ndeshjen e 26-të të Serie A 2017/2018. Kuqezinjtë nuk kanë fituar në kampionat kundër Romës që nga 29 tetori 2011, kur atëherë Milan patë triumfuar 3-2 falë dy golave ​​të Ibrahimovic dhe...

MOST COMMENTED

Gattuso: “I hope he [Cutrone] finds a beautiful girlfriend so he...

Coach Gennaro Gattuso has been interviewed ahead of Milan’s Sunday fixture at home to Sampdoria. This is what he had to say: “We are taking...

HOT NEWS