Home FEATURED

FEATURED

Leonardo Bonucci: “Liga e Kampionëve? Unë kam besim!”

Mbrojtësi i Milanit, Leonardo Bonucci u intervistua pasi skuadra u mposht 3-1 në Arsenal.. Rossonerët nuk arritën të avanconin për fazën tjetër, por Bonucci ishte optimist më pas: "Askush nuk mund të na akuzojë për mosbesim, gjysma e parë e këmbës...

CURVA SUD ‘pushtoi’ LONDRËN.. (VIDEO)

Shikoni disa nga çastet më të mira të tifozëve Rossoner brenda dhe jasht stadiumit, Curva Sud Milano: https://twitter.com/TeamMilanAC/status/974549776954896384 https://twitter.com/twitter/statuses/974411069295820800 https://twitter.com/twitter/statuses/974387705948798977   https://twitter.com/GinelleP/status/974574617137418240   Jasht stadiumit: https://twitter.com/twitter/statuses/974396929483444225 https://twitter.com/twitter/statuses/974362403008864257

Gattuso: “Edhe një nga portierët më të fortë në botë bën gabime”

Milan u eleminua nga Europa League mbrëmë, duke humbur 3-1 ndaj Arsenalit në Emirates dhe me rezultat 5-1 në total. Gennaro Gattuso foli pas ndeshjes: "Jam krenar për lojtarët e mi. Lidhja kishte humbur në San Siro, jo këtu. Unë...

Genoa – Milan: last minute win!

Return of the calico after last week’s matches were called off due to the tragic news related to the death of Fiorentina captain Davide Astori. And after a very emotional start where both teams paid their respects, the game...

Genoa-Milan : Match Preview & HD Livestream Links

Hello everybody, I’m Bjork Rajta and this is the preview for today’s match. First of all the match will be played. I’m saying this, since the match was about to be postponed due to the heavy rain falling in...

Milan’s players about Gattuso

Gattuso is known as motivator but he is able to do much more, some Milan players talked about Il Generale Gattuso, read here what they said: Leonardo Bonucci: “I’ve never met a coach able to give me so much energy,...

Tuttosport: “Milan në bisedime për yllin e Bayern Munich, Arturo Vidal”

Milan janë të vendosur të luftojnë me Interin për nënshkrimin e yllit të Bayern Munich këtë verë, thuhet në një raport.Sipas Tuttosport, të dy klubet e Milanos kanë kontaktuar tashmë Bayern-in duke kërkuar të nënshkruajn me Arturo Vidal në...

[Calciomercato]: Milan do të nënshkruajë me dy lojtar para afatit kalimtar verorë..

Sipas Calciomercato.com, kuqezinjtë kanë rënë dakord me të dy lojtar, njëri është mbrojtësi (i majtë), kroati Ivan Strinic dhe portieri spanjoll Pepe Reina, ku kontratat e tyre përfundojnë pikërisht në qershor. Raporti pohon se Milan ka përfunduar bisedimet me 30-vjeçarin e...

Calcionews24: Willian edhe në radarin e Milanit!

Calcionews24 raporton se Milani janë të interesuar për njërin ndër lojtarët më të mirë të Chelsea-t, Willian! Manchester United gjithashtu janë të interesuar për brazilianin dhe të dy klubet (Milan dhe Man Utd), janë të vendosur për të 'luftuar' për të...

Bonucci: “Gattuso më kujton Conte-n, besoj në Ligën e Kampionëve..”

Bonucci për Sky: "Një fitore e sjell tjetren, por trajneri ka bërë mirë duke na thënë se ne duhet t'i mbajmë këmbët në tokë. Ne vazhdojme me bindjen se jemi një ekip që mund ta ketë fjalën kundër të...

MOST COMMENTED

Edhe Calabria kërkon “Hakmarrje”..

Një tjetër lojtar që shkëlqeu ishte edhe Davide Calabria, i cili nuk u ndal për asnjë sekond gjatë 130 minutave (duke llogaritur kohën shtesë)....

HOT NEWS