Home AC Milan

AC Milan

Roma 0-2 Milan – Notat e lojtarëve

Në ndeshjen e sontme të cilën Milan fitoi këto janë notat e lojtarëve sipas WhoScored: Milan: Donnarumma 7.2 Bonucci 7.2 Romagnoli 7.8 Rodriguez 7.8 Calabria 8.6 (lojtari ndeshjes) Biglia 6.8 Kessie 6.7 Bonaventura 6.7 Calhanoglu 6.9 Suso 8.0 Cutrone 7.3 Për më shumë shiko foton.. #acmnews

Katër lojtar rossoner rrezikojn nga kartonat e verdhë..

Katër lojtarët e Milanit të cilët rrezikojnë pezullimin në finalen (eventuale) të Coppa Italia-s nga kartonat e verdhë janë: Biglia, Borini, Cutrone dhe Locatelli. Lazio vs. Milan ballafaqohen sot në ora 20:45 në Olimpico të Romës në ndeshjen e dytë të...

[Calciomercato]: Milan do të nënshkruajë me dy lojtar para afatit kalimtar verorë..

Sipas Calciomercato.com, kuqezinjtë kanë rënë dakord me të dy lojtar, njëri është mbrojtësi (i majtë), kroati Ivan Strinic dhe portieri spanjoll Pepe Reina, ku kontratat e tyre përfundojnë pikërisht në qershor. Raporti pohon se Milan ka përfunduar bisedimet me 30-vjeçarin e...

Te dyja ekipet fitojn nga 45%, finalja luhet më..

Milan-Juventus do te luhet me 9 maj 2018. Te dyja ekipet finaliste do te marrin nga 45% te fitimeve nga te drejtat televizive, kurse 10% do marr organizatoret e TIM Cup. Kjo i bie qe Milan do te marr...

Hakan Calhanoglu: “Gattuso më ndryshoi”

Hakan Calhanoglu është lojtari më i fundit i Milanit që ka lavdëruar trajnerin Gennaro Gattuso. Turki u bashkua me Milanin nga Bayer Leverkusen në verë dhe u mundua të përshtatet në Serie A nën udheheqjen e Vincenzo Montella-s, por...

A REAL TEAM. Gattuso’s words after the game.

The Milan of Gennaro Gattuso, yesterday, had a good evening, with the 2-1 inflicted to Lazio and stamped by the goals of Patrick Cutrone and Giacomo ‘Jack’ Bonaventura. At the end of the match, the Rossoneri celebrated, as a...

Match Review: Milan – Austria Wien

Today’s match against Autria Viena was maybe one of the most important matches in recent weeks. Not just because it was worth Milan’s qualification for the next stage, but for rebuilding the team’s morale. The Rossoneri started the game sleepy,...

LIVE: Coppa Italia – Lazio-Milan..

LIVE: Coppa Italia - Lazio-Milan, Formacioni zyrtar, komentimi ndeshjes, linket e ndeshjes, te gjitha ne kohe reale.. #acmnews LINKAT PER NDESHJEN Lazio-Milan: Rai 1 HD: https://www.firstonetv.net/sempremilan.php?q=hq&tkn=3cd1ee18eba9b90766bd5bb6ebef4adc&tm=1519865724 SuperSportAlbania (SS2) - http://www.atdhe.al/ssport2.html SmartPhone: http://manyou.web.tv/ http://cdn.livetvcdn.net/export/webplayer.iframe.php?t=alieztv&c=61327&eid=627272&lid=883022&lang=en&m Mobile: https://mobile.twitter.com/am5live5/status/968933677873983489?s=21 http://www.livehd2.com/2018/02/bien3.html HT - HT: Lazio 0-0 Milan - Nje pjese e...

Formacioni i mundshëm kundër Romës: Cutrone para Kalinic..

Cutrone aktualisht është favorit ndaj Kalinic për të filluar kundër Romakëve në formacionin startues. XI e mundshme e trajnerit të Milanit sipas Sky Sports është ky formacion: Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodríguez; Kessie, Biglia, Bonaventra; Suso, Cutrone , Çalhanoglu Tek Milani nuk ka donjë të...

Parashikimi i ndeshjes: Lazio vs. Milan

Milan është aktualisht në formën më të mirë e mund të themi që këtë formë nuk e ka pasur as viteve të fundit. Rossonerët kanë plot 12 ndeshje radhazi të pamposhtur. Sonte zhvillohet ndeshja e dytë kualifikuese per Coppa Italia ndermjet...

MOST COMMENTED

Richarlison Linked To Milan.

Watford forward Richarlison has been linked to multiple clubs, including AC Milan. The Brazilian has made a super start to the Premier League season,...

Ignazio Abate drejt largimit..

HOT NEWS