Home AC Milan

AC Milan

[Calciomercato]: Milan do të nënshkruajë me dy lojtar para afatit kalimtar verorë..

Sipas Calciomercato.com, kuqezinjtë kanë rënë dakord me të dy lojtar, njëri është mbrojtësi (i majtë), kroati Ivan Strinic dhe portieri spanjoll Pepe Reina, ku kontratat e tyre përfundojnë pikërisht në qershor. Raporti pohon se Milan ka përfunduar bisedimet me 30-vjeçarin e...

Hakan Calhanoglu: “Gattuso më ndryshoi”

Hakan Calhanoglu është lojtari më i fundit i Milanit që ka lavdëruar trajnerin Gennaro Gattuso. Turki u bashkua me Milanin nga Bayer Leverkusen në verë dhe u mundua të përshtatet në Serie A nën udheheqjen e Vincenzo Montella-s, por...

[VIDEO] – Goli Romagnoli, vrapimi Gattusos, festa e Curva Sud, Tiziano Crudeli..

Penaltia e fundit e Romagnolit: https://twitter.com/twitter/statuses/968978157306044418 Gattuso pas shënimit të penaltisë së fundit: https://twitter.com/twitter/statuses/968979843814748161 Curva Sud pas fitores me lojtarët: https://twitter.com/twitter/statuses/969031629145505793 https://twitter.com/twitter/statuses/969021038276304897 Crudeli pas ndeshjes: https://twitter.com/twitter/statuses/968984343510159360

Edhe Calabria kërkon “Hakmarrje”..

Një tjetër lojtar që shkëlqeu ishte edhe Davide Calabria, i cili nuk u ndal për asnjë sekond gjatë 130 minutave (duke llogaritur kohën shtesë). Edhe ai pas ndeshjes kërkon të marr hakun e para dy viteve: "Ne festojmë, por nuk...

Intervista e Donnarumma-s: “Do të përpiqemi të marrim hak”

Gigio Donnarumma: "Juve na prit, do të marrim hak". Në fund të ndeshjes, Gigio Donnaruma u ndal për të dhënë deklaratë për shtyp pas kualifikimit. Ja se cfarë tha Donnarumma: "Merita është e të gjithë ekipit që bëri një lojë...

Intervista e Romagnolit pas ndeshjes..

Në fund të ndeshjes, Alessio Romagnoli u ndal për të dhënë një deklarat për Rai Sport:"Ndeshje e bukur, luftuam, patëm mundësi për të shënuar shumë. Jemi të lumtur, e merituam. Kështu është futbolli. Ishte e rëndësishme të mos pësonim...

Intervista e Gattusos pas ndeshjes

Në fund të ndeshjes Lazio-Milan, trajneri i Milanit, Rino Gattuso foli për mikrofonat e Rai Sport, ja fjalët e tij:   Për ndeshjen: "Lazio është një skuadër që ka pranuar katër ose pesë gola në shtëpi, një nga skuadrat që shënoi...

Lazio-Milan (pen. 4-5): Notat e lojtarëve

Milan kualifikohet per ne finalen e Coppa Italia, duke mposhtur ne penalti (4-5) Lazion. Notat e lojatreve sipas WhoScored ishin keto: Donnarumma: 8.4 (Lojtari ndeshjes) Bonucci: 8.1 Romagnoli: 7.4 Calabria: 8.3 Rodriguez: 6.6 Bonaventura: 8.0 Biglia: 7.9 Suso: 8.0 Kessie: 6.9 Montolivo: 6.1 Hakan: 7.8 Cutrone: 5.9 Kalinic: 6.0 Borini: 6.6 #WhoScored #acmnews

Te dyja ekipet fitojn nga 45%, finalja luhet më..

Milan-Juventus do te luhet me 9 maj 2018. Te dyja ekipet finaliste do te marrin nga 45% te fitimeve nga te drejtat televizive, kurse 10% do marr organizatoret e TIM Cup. Kjo i bie qe Milan do te marr...

MOST COMMENTED

All, you need to know about the next “Derby della Madonnina”

    This week, in the 15th of October, the stadium “Giuseppe Meazza” awaits the hugely anticipated derby of Milan, where Inter Milan is going to...

Turning point of the season?

Milan Vs. Ludogorets Preview.

HOT NEWS